Hangi yazarın biyografisi okumak istersiniz?

13 Ocak 2016 Çarşamba

Kemal'in Defteri - Dünyadan Haberler"Merhabalar, sayın Hippi. Nerede olduğumuza dair bir fikrin var mı acaba?

Hippi: "Haber sunacağız dostum. Sen becerirsin ben de burdayım, rahat  ol yani."
"İyi hadi sunalım, bakalım. 
Kısa bir bekleyişin ardından yayına gireceğimize dair telkinde bulunuldu. Geri sayımdan sonra ışıklar parlaklaştı ve yayın başladı.
" Sevgili Seyirciler bir Kemal W. ile Dünya Haberleri programına hoşgeldiniz. İlk haberimiz Orta Amerika'dan. 
"Meksika'daki Bir Sağlıklı Yaşam Merkezinin sahibi, vasiyetine mezarlığın sigara içilmeyen bölümünde gömülmek istediğini ısrarla ekletmeye çalıştı."   

"Evet biz de 'sigara öldürür'  diyerek diğer haberimize geçiyoruz. Diğer haberimiz ise Güney Asya'dan. 
"Komboçya'da 2 asker, patlamamış mayınla futbol oynamaya kalkınca hayatlarını kaybettiler. Olayı ilginç kılan nokta ise, patlamada can veren 2 askerin, Kamboçya ordusunun "EN İYİ MAYIN UZMANLARI" aralarında yer almalarıydı."

"Sıradaki  haberimiz İspanya'dan. Ünlü otomobil firması X'in yeni model arabası Nova'nın İspanya'daki satışının düşüklüğünden rahatsızmış. Haberin detayları için İspanya'da bulunan canlı yayın ekibimize bağlanıyoruz. Söz sende Can LEE."
Muhabir Can LEE: "Teşekkürler Kemal X. şuan yanımda X'in Türkiye distribütörü Murat Tezcan bulunuyor. Merhabalar Murat Bey. Öncelikle yayınımıza hoşgeldiniz diyerek söze başlıyorum. -bu klişe sözler stüdyoda olduğum halde midemi ağrıtıyordu-. Son günlerin çok konuşulan konusu hakkında sizden yani ilk ağızdan bilgi almak isteriz. X Nova'nın satışları neden İspanya'da beklentinin bu kadar altında kaldı."
Murat Tezcan: " Merhabalar, ben size bana bu konuda açıklama şansı verdiğiniz için teşekkür ederim. Bildiğiniz gibi Firmamız kurulduğu günden beri en popüler araba markalarından  biri olmuştur. Yakın tarihlerde Nova'yı piyasaya sürdük lakin diğer avrupa ülkelerinde kapış kapış giderken yeni modelimiz İspanya'da satmadı. Biz de araştırdık nedenini. Meğer sebebi şuymuş . İspanyolcada Nova 'Gitmez' anlamına geliyormuş."
Muhabir Can LEE: "Evet, anlıyorum. Teşekkürler yayınımıza katıldığınız için. Söz sende Kemal X.
"Evet. Murat beyin söyledikleri gerçekten ilginç. Teşekkürler Can LEE. 

"Bir diğer haberimiz ise Orta Doğu'dan,

Iraklı bir terorist postaya bombalı-mektup verir. Posta ücreti eksik ödendiği için mektup kendisine geri postalanır. Herşeyi unutan terörist mektubu açınca parçalanarak ölür."


Posta ağının önemine yeniden vurgu yapmış olarak, diğer haberimize geçiyoruz. Haberimiz Amerika'nın en büyük şehirlerinden New York'tan. New York’tan gelen malumata göre yapılan bir tecrübe içkilerin balıklar üzerinde ne gibi tesirler yaptığını göstermiştir. Cenubi Karolina ‘da atlantik denizine akan bir nehrin başında 2000 çuval dolusu viski şişesi kaçakçıların elinden alınarak denize dökülmüş ,halk viskiler döküldükten sonra balık avlamaya gelmiş. Balıkların viskili sudan müteessir olarak ve içki yüzünden iştahları açılarak oltalara hücum ettikleri görülmüş. Herkes sepet sepet balık avlayarak evlerine dönmüş.

Konu balıklara gelmişken, bir diğer haberimiz trajikomiklikte standart belirleyici konumda.
Dünyaca ünlü bir şirkete ait bir petrol tankeri Kanada açıklarında battıktan sonra, iki tane deniz ayısı 80.000 dolar harcanarak temizlenmiş ve büyük bir törenle denize bırakılmışlar. Tam 2 dakika sonra herkesin gözleri önünde bir mavi balina deniz ayılarını yemiş.
Son haberimiz ise yurdumuzdan geliyor. Ayvalık’ta “Uçan Daire”ler Görüldüğü haber merkezimize bildirildi.

Beş gece evvel saat 23:00’de Ayvalıkta doğudan batıya doğru ve beşer dakika ara ile seyreden iki cismin ateşler saçar geçtiği görülmüş. Bunların uçan daireler olması ihtimalinden bahsedilmektedir.

Ben Kemal W. bir Dünyadan Haberlerinin daha sonuna geldik. Sağlıcakla kalın."